Turpinot sabiedrības izglītošanu un elektromobilitātes popularizēšanu, Uzladets SIA ir uzsācis elektromobiļu uzlādes iekārtu un aksesuāru tirdzniecību mājsaimniecībām un uzņēmumiem. Ar šīm uzlādes ierīcēm var veikt uzlādi pat 10 reizes ātrāk nekā izmantojot mājsaimniecības rozeti.

Martā ir uzsākta elektroauto uzlādes iekārtu un to aksesuāru tirdzniecība, vietnē –  veikals.uzladets.lv. Uzlādes iekārtas ir pieejamas no vairākiem zīmoliem:

  • Ensto
  • EO
  • Etrel
  • NRGkick
  • Schneider Electric

Tās ir piemērotas lietošanai jebkurā vietā ar atbilstošu elektrības pieslēgumu. Iegādei ir pieejami arī uzlādes kabeļi, strāvas stipruma regulatori un vairāki tematiskie aksesuāri, elektroauto cienītājiem, piemēram:

  • Krekli ar tematisko apdruku
  • Automašīnu uzlīmes u.c.

Elektroauto skaits Latvijā pēdējos gados palielinās ar vidēji 45% pieaugumu gadā (49% 2019. gadā). Ņemot vērā šo elektroauto pieaugumu, ir novērojams, ka palielinās arī publiski pieejamo uzlādes staciju skaits. Esošās prognozes un publiskie plāni liecina, ka nākamo 10 gadu laikā, Latvijā būs aptuveni 36 000 elektroauto un 300 ātrās līdzstrāvas uzlādes stacijas. Tas liecina, ka veidosies straujš pieprasījums pēc lēnajām un vidēji ātrajām uzlādes stacijām mājsaimniecībām un uzņēmumiem.

Uzladets SIA, valdes locekļa Kārļa Mendziņa komentārs:

“Veicot automašīnas uzlādi mājās, drošāk un ērtāk ir izmantot uzlādes staciju, nevis ierasto rozeti ar adapteri, kas iekļauts automašīnas komplektācijā. Pie sienas vai atsevišķa staba piestiprināta uzlādes stacija, ir vizuāli pievilcīgāka, kā arī sniedz papildus drošības funkcijas, kuras mājsaimniecības rozete nespēj sniegt.

Vairums mūsdienu elektroauto, iespējams uzlādēt ar jaudu, kura ir 5 reizes lielāka nekā tā ir pieejama rozetē. Un ar vien turpina pieaugt to automašīnu skaits, kuras lādējamas ar vēl lielāku jaudu, attiecīgi samazinot automašīnas pilnai uzlādei, nepieciešamo laiku.”

Uzlādes laiks ir atkarīgs gan no paša elektrotransportlīdzekļa, gan no uzlādes ierīces un elektroenerģijas pieslēguma. Piemēram, Renault Zoe spēj veikt uzlādi ar 22kW (3 fāzes, 32 ampēri) maksimālo jaudu, bet Nissan Leaf ar 7kW (1 fāze, 32 ampēri). Drošai uzlādes ierīču darbībai, tiek rekomendēts, ka tās uzstāda profesionāļi. Konsultācijas par to, var nodrošināt Uzlādēts partneri.

Augot elektroauto skaitam Latvijā, publisko uzlādes vietu skaits pēc 5 gadiem, varētu būt vismaz 1000, bet pēc 10 gadiem – vairāk kā 3000. ES direktīvas rekomendē, ka uz 10 automašīnām, ir nepieciešams viens publiskās uzlādes punkts, kas var būt ar dažādu jaudu – lēnā (<7kW), vidēji ātrā (<50kW) vai ātrā (>=50kW DC).